poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Piękny balkon - 10 kroków do szczęścia

Jeśli chcemy by nasz balkon był łatwy w utrzymaniu przez cały sezon, musimy tworzyć go pamiętając o odpowiedniej kolejności działań:


10 KROKÓW:

1. Wiosenne sprzątanie balkonu - usunięcie zeszłorocznej ziemi ze skrzynek i dokładne ich wymycie.

2. Jeśli jest to nasz pierwszy sezon balkonowy wybieramy styl balkonu do którego kupujemy odpowiednie doniczki i skrzynki.
3. Selekcja roślin które są wskazane do uprawy na naszym balkonie (w zależności od strony świata czyli stopnia nasłonecznienia)

4. Jeśli decydujemy się na stworzenie kompozycji wielokwiatowej w jednej skrzynce należy wyselekcjonować rośliny, które mają podobne zapotrzebowanie na ilość wody w glebie, a jeśli się uda to także rodzaj gleby.

5. Gdy mamy już dobrane gatunki roślin należy zdecydować się na spójną kolorystykę oraz wybrać gatunki, które najbardziej nam się podobają.

6. Przed zakupem roślin należy policzyć ile sadzonek zmieści się w skrzynkach kwiatowych/doniczkach, które posiadamy. Kupujemy odpowiednią ziemię, nawozy i wszelakie dodatki.

7. Kupujemy rośliny z ustalonej listy - każda wizyta na targach ogrodnictwa czy w sklepie ogrodowym jest pełna pokus :)

8. Zabieramy się do sadzenia - dopiero po posadzeniu wszystkiego można realnie ocenić ile miejsca nam pozostało na balkonie na dodatkowe rośliny.

9. Uzupełniamy balkon o dodatki - stoliki i krzesła, latarenki, poduchy, lampiony itp.

10. No i chillujemy na balkoniku!

Oczywiście w kolejnych postach pomogę Wam przejść przez wszystkie etapy :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz