projekt kura

...kura domowa rzecz jasna, to cykl o swojskich babkach, które nie boją się żyć. Oprócz pracy za biurkiem czerpią radość ze wszystkiego, co domowe. Samorealizacja to nie kariera w korporacji, w życiu ważne są też przyjemności… smaczne jedzenie, piękne wnętrze, rodzina, przyjaciele. Chcemy Was zainspirować, wciągnąć w miłość do domu. Zaczynamy od kucharki janki i halinki, która kocha wszystko, co hand made. Może wkrótce dołączą do nas zocha w ogrodzie, kryśka idąca w miasto, szafiarka jadwiga, bądź inne swojskie babki :) zainspirowałyśmy Cię - wyraź to!


Wywiad dla hot magazine:

Założycielki Projektu Kura chcą inspirować, wciągnąć w miłość do domu. O tym kogo udało im się już zainspirować, i jakie dziedziny życia obejmuje ich projekt, rozmawialiśmy z jedną z pomysłodawczyń projektu - Ewą Klimowicz


hot°: Kto jest pomysłodawcą Projektu Kura? Skąd wziął się pomysł na taką inicjatywę?
Pani inżynier i pani architekt. Koleżanki, które połączyła miłość do pięknych rzeczy i artystyczne zainteresowania. Justyna zaczęła od prowadzenia kulinarnego bloga janinagotuje.pl, ale szybko doszłyśmy do wniosku, że nie chcemy się zamykać w obrębie jednego tematu, ponieważ kochamy ciekawe wnętrza, piękne ogrody i projekty „zrób to sam”. Powstał blog lifestylowy o swojskich babkach, które nie boją się żyć i czerpią radość ze wszystkiego, co domowe.

hot°: Projekt Kura to inicjatywa dość oryginalna i odważna. Wielu może kojarzyć się negatywnie, gdyż pojęcie kury domowej nacechowane jest w dzisiejszych czasach pejoratywnie. Jak zamierzacie z nim walczyć?
Nie chcemy walczyć z pojęciem. Chcemy poprzez nasze działania, wytłumaczyć, dlaczego  super jest być nowoczesną kurą domową.  Samorealizacja to dla nas nie tylko kariera w korporacji, ale także aktywność "domowa". Ważne są w życiu przyjemności takie jak smaczne jedzenie czy piękne wnętrza, a najprzyjemniej jest jak mamy świadomość, że to nasze dzieło.


hot°: Co zatem dla Was znaczy pojęcie „Kury domowej”?
Lub „domowego koguta”. Osoba czująca się dobrze w swoim domu, czerpiąca radość z gotowania dla siebie i najbliższych, otaczania się pięknymi przedmiotami, często zrobionymi własnoręcznie

hot°: W jaki sposób chcecie przekonać do swoich pomysłów inne osoby?

Ponieważ jesteśmy relatywnie młode, rozwijamy się i uczymy jak prowadzić dom razem z czytelnikami naszego bloga. Teraz w internecie można znaleźć wszystko, więc chcemy skupić w jednym miejscu pomysły i inspiracje w określonej stylistyce. Stawiamy przede wszystkim na rzeczy piękne – oczywiście z subiektywnego, naszego punktu widzenia.

hot°: Jakie cele sobie stawiacie? Co chcecie zdziałać?
Chcemy zainspirować czytelników, wciągnąć w zajawkę domowego ogniska. Zaczynamy od kucharki Janki, Halinki, która kocha wszystko, co hand made i Zośki uwielbiającej kwiaty – swojskie imiona uświadamiają, że każdy może być Zdzichą, Danką czy Wiesią. Może wkrótce dołączą do nas Kryśka idąca w miasto, szafiarka Jadwiga czy nawet Zdzichu majsterkowicz, bo panowie także są mile widziani.hot°: Jakimi dziedzinami, działami, sferami kobiecego życia zajmuje się Projekt Kura?
Chcemy zajmować się wszystkim, co sprawia, że dobrze się czujemy, a na co dziś mało kto ma czas. Wszystko co robimy daje nam poczucie twórczego spełnienia.Wraz z naszym rozwojem na pewno blog będzie ewoluował. Nie zamykamy się i nic nie planujemy. Nowe pomysły na pewno nasuną się same.

hot°: Projekt Kura to nowa inicjatywa. Działacie dopiero ponad miesiąc. Co przez ten czas udało się Wam już zrobić?
Aktualnie promujemy akcje „piękny balkon” i udało nam się zmotywować czytelników do wiosennego sprzątania balkonów i sadzenia niekiedy pierwszych roślinek w życiu. Dodatkowo codziennie dostajemy maile od osób, które gotowały według naszych przepisów, ze wskazówkami jak udoskonaliły przepis i informacją jak smakowało. Cieszy nas odzew i zaangażowanie czytelników, mimo, że Kura dopiero raczkuje.

hot°: Jakie są plany na przyszłość Projekt Kury? Zamierzacie poszerzyć obszar swojej działalności?
Dążymy do tego, by Projekt Kura był miejscem w internecie, gdzie każdy, zarówno początkujący jak i zaawansowany „użytkownik domu” znajdzie porady i inspiracje dla siebie.

hot°: Kto może się do Was przyłączyć? Jakie trzeba spełnić warunki by móc zasłużyć na miano „Kury domowej”?

Na pewno trzeba się umieć z nami dogadać i mieć ten artystyczny zapał do tworzenia. Niekończące się pokłady energii także są wskazane.

hot°: Czego Wam życzyć?
Pomysłów, pomysłów, aktywnych czytelników i pomysłów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz