środa, 12 czerwca 2013

Projekt DIY: Papierowa torebka na prezent

Poniżej pokazuję jak zrobić krok po kroku papierową torebkę na prezent. W moim przypadku małym prezentem jest lakier do paznokci, więc i torebka musi być malutka. Zapewniam, że takie opakowanie urzeknie każdego! Najfajniejsze jest to, że możemy wykonać prezentową torebkę z jakiegokolwiek materiału: strony z gazety, szarego papieru ręcznie ozdobionego czy też kolorowego papieru prezentowego.

 


Potrzebujemy:

-szary papier (może też być gazeta, papier prezentowy, zwykła biała kartka)
-przeźroczysta taśma klejąca
-kawałek wstążki (długość zależy od wielkości torebki)
-nożyk
-nożyczki do cięcia ozdobnego
-dziurkacz
-stempel(może być ołówek z gumką)
-tusz kolorowy


1. Przygotowujemy prostokątny kawałek papieru - im kształt bardziej zbliżony do kwadratu, tym torebka będzie węższa, jak na butelkę. Mini torebeczka na lakier do paznokci powstała z papieru o wymiarach 12 x 10,5 cm.


2. Przyklejamy taśmę klejącą do krótszego przegu kartki, tak by połączyć oba brzegi papieru. Taśma w efekcie końcowym ma być od wewnątrz torebki. Jeśli mamy czas możemy skleić to klejem Magic, natomiast taśma klejąca jest ekspresowym rozwiązaniem.


3. Spłaszczamy sklejony rulon tak, aby łączenie taśmą było na środku.


4. Zaginamy krótszy bok na długości proporcjonalnej jak na zdjęciu poniżej.


5. Rozchylamy warstwy i zaginamy brzegi do środka jak w origami.6. Pozostałe dwa brzegi podstawy zaginamy do środka (do krawędzi pierwszego zagięcia) jak na zdjęciu.7. Zagięte skrzydełka sklejamy z podstawą taśmą klejącą.


8. Dłuższe boki torebki zaginamy na długości równej połowie szerokości podstawy.9. Boki zaginamy w jedną i drugą stronę. Prostujemy je by ozdobic torebkę.


10. Obcinamy górną krawędź torebki nożyczkami wycinającymi wzory.


11. Dziurkaczem robimy dziurki w torebce, w celu umieszczenia w nich tasiemek. W przypadku większych torebek zrobimy 2 dziurki obok siebie.


12. Ozdabiamy torebkę za pomocą stempla i tuszu. W tym projekcie za stempel posłużyła gumka umieszczona na końcu ołówka, którą wykropkowałam całą torebkę.13. Gdy już ozdobimy torebkę, zaginamy boczne krawędzie do wewnątrz i rozkładamy dno torebki. Pozostaje nam już tylko zrobić rączki przy pomocy tasiemek i torebka prezentowa gotowa.
Powodzenia!4 komentarze:

 1. Ale fajny pomysł! Bardzo sympatyczny blog !
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł, na pewno spróbuje taką zrobić :) pozdrawiam

  http://lalilobloguje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł na oryginalne zapakowanie prezentu. Jeśli jednak nie mamy zbyt dużo czasu na klejenie torebki, to dobrym rozwiązaniem jest również zapakowanie prezentu w szary papier ozdobiony za pomocą stempli, owinięcie grubym sznurkiem i doczepienie na przykład wzoru wyciętego z filcu bądź tektury.

  OdpowiedzUsuń